Bilgisayarınızda Olması Gereken Programlar

(www.torrent-oyunindir.com) Sanal Disk Nasıl Oluşturulur ve İndirme Proğramı

Sizde bir çok dosyayı İnternet den indirdiğiniz iso, cue, bin, mdf, mds ve diğer formatlar daki sanal disk imaj dosyalarını açabilmek için ihtiyaç duyacağınız www.torrent-oyunindir.com Daemon Tools aynı zamanda elinizdeki orijinal oyun disklerinin yine bu formatlarda yedeklerini alabilmek ve disklerin eskimesini önlemek için de kullanılabiliyor.

Oyunların neredeyse hiç biri disk dosyası halinde değilse kurulmadığı için indirdiğiniz bütün oyunlar bu formatlardan birisinde olacaktır ve bu nedenle Daemon Tools’a olan ihtiyacınız neredeyse kesindir.


(www.torrent-oyunindir.com) Disk İmaj ve Sanal Sürücü Programı

www.torrent-oyunindir.com PowerISO da Daemon Tools’a benzer bir yapıda hazırlanmış ve sanal sürücüleri kullanmak için en iyi araçlardan bir tanesi. www.torrent-oyunindir.com Ancak ücretsiz sürümü sunulmayan programın deneme sürümü her ne kadar bir süre kısıtlaması barındırmasa da 300 MB’lık disklere kadar destek sunuyor ve daha büyük disklerle işlem yapmak isteyenlerin tam sürümünü satın alması gerekiyor.


(www.torrent-oyunindir.com) Popüler Dosya Sıkıştırma Programı

www.torrent-oyunindir.com Winrar özellikle çok parçalı olarak internete konulan oyunların indirilmesinde kullanılan zip ve rar formatlı dosyaları açabilen en iyi programlardan bir tanesi. www.torrent-oyunindir.com Hem sıkıştırma yapabilmesi hem de sıkıştırılmış olan dosyaları kolaylıkla klasörlere çıkartabilmesi sayesinde oyun bilgisayarınızda olması gereken programlar arasında yerini koruyor.

Sıkıştırılmış dosyalarla ilgili işlemler sırasında sadece işlemcinizi değil aynı zamanda ekran kartınızın da işlem kapasitesini kullanabilen Winrar böylece pek çok rakibine göre büyük bir arşivleme ve arşiv açabilme avantajı kazanıyor. İndirdiğiniz oyunların onlarca farklı parçadan oluştuğunu görüyor ve nasıl açabileceğinizi bilmiyorsanız bir de Winrar’ı kurmayı deneyin.


(www.torrent-oyunindir.com) Microsoft DirectX 11 Sürücüleri

Microsoft tarafından hazırlanan ve oyun geliştiricilere sunulan DirectX www.torrent-oyunindir.com, neredeyse bütün oyunların geliştirilmesinde kullanılıyor ve bu nedenle kullanıcının bilgisayarında en son DirectX sürümü yer almadığında bu oyunları açmak mümkün olmuyor ve çeşitli hatalar karşımıza çıkabiliyor. DirectX’in her sürümünde daha fazla performans ve efektler olduğunu dikkate alırsak, bilgisayarınızdaki sürümün arada sırada en son DirectX sürümü olduğunu kontrol etmekte fayda var.


(www.torrent-oyunindir.com) Oyun Hızlandırma Programı

Oyun bilgisayarınızın performansı yüksek olsa da kim biraz daha performans istemez ki? www.torrent-oyunindir.com Game Booster bu konuda pek çok diğer performans arttırma programının önüne çıkıyor ve bilgisayarınızın tüm kaynaklarının tamamen oyunlardaki performansa aktarılmasını sağlayarak düşük FPS sorunlarının önüne geçebiliyor. Aynı zamanda bilgisayarınızdaki sürücülerin en son sürüm olduğunu da kontrol edebilen program böylece eski sürücülerden kaynaklı uyumsuzluklarla karşılaşmanıza engel oluyor.

Oyunların yanında normal bilgisayar kullanımında da performans artışı yakalayabilmenizi sağlayan program ücretsiz olarak sunuluyor ve bu nedenle her oyun bilgisayarında bulunması gerektiğine inanıyorum.


(www.torrent-oyunindir.com) Oyun Hile Programı

Pek çok oyunda hile yapmayı sevdiğimiz kesin ancak maalesef her oyun için teker teker hile programlarını indirmek de bir o kadar eziyet. www.torrent-oyunindir.com Açık kaynak kodlu olarak hazırlanan Cheat Engine programı, o an bilgisayarınızın belleğinde açık olan oyunları tespit ediyor ve hile kullanılabilecek noktaları bularak size oyunun özelliklerini değiştirme olanağı sunuyor.

İstediğiniz oyunlarda can miktarınızı arttırabilir, azaltabilir, mermilerinizi değiştirebilir, en iyi silahları ve arabaları alabilir yani her oyunun kendine has özellikleri üzerinde modifikasyonlar gerçekleştirebilirsiniz.


(www.torrent-oyunindir.com) Microsoft Visual C++ 2010 Yeniden Dağıtılabilir Paketi

www.torrent-oyunindir.com Bazı oyunların Microsoft Visual C++ programlama dili ile yazılması nedeniyle maalesef bu aracın yüklü olmadığı bilgisayarlarda sorunlar oluşabiliyor. Her ne kadar ihtiyaç duyan oyunların kurulum dosyalarında hali hazırda pakete dahil edilse de bazen bu olmayabiliyor ve oyuncular ne yapmaları gerektiğini bilemiyorlar.

Her ihtimale karşı bilgisayarınızda Microsoft Visual C++’nın yüklü olması ileride karşınıza çıkabilecek muhtemel bir sorunun önüne geçecektir.


(www.torrent-oyunindir.com) Microsoft .NET Kütüphanesi

Yine yazılım geliştiricilerin www.torrent-oyunindir.com sık sık kullandıkları bu arabirim, kullanıldığı oyunlarda kullanıcının bilgisayarında bulunmayı zorunlu kılıyor ve Visual C++’da olduğu gibi yokluğunda oyunlar açılmaz hale geliyor. Oyunların haricinde bazı programlar için de ihtiyaç duyulan aracın sisteminizde her daim hazır olarak bulunması gereklidir.


(www.torrent-oyunindir.com) Toplu Olarak Sesli Konuşma

Özellikle internet üzerinden veya yerel ağ üzerinden www.torrent-oyunindir.com arkadaşlarıyla oyun oynamayı sevenlerin TeamSpeak olmaksızın bunu istedikleri gibi yapabilmeleri imkansız. Oyunlar sırasında sesli iletişim imkanı sağlayan TeamSpeak, aynı zamanda internet üzerinden gidip gelen ses verilerini sıkıştırabiliyor ve diğer sesli görüşme programlarının bant genişliğinde gerçekleştirdikleri yüksek tüketime engel oluyor.

Oyunlarınızda lag yaşamadan sesli iletişim kurmak istiyorsanız internetinizi en verimli şekilde kullanan bu programı kesinlikle oyun bilgisayarınızda bulundurmayı unutmayın.


(www.torrent-oyunindir.com) Resim-Video Kaydetme Aracı

Oyunlarınızı oynarken çok hoşunuza www.torrent-oyunindir.com giden bölümler ya da özellikle yapmak istediğiniz hareketler varsa bunların ekran görüntülerini hem resim hem de video olarak almanız mümkün. Fraps bu konuda en kaliteli programlardan birisi ve bir yandan Full HD resim ve video görüntüsü alırken bir yandan da oyun performansına çok büyük etkilerde bulunmuyor.

Aldığınız ekran görüntülerine dair pek çok kalite ayarı da programın bünyesinde yer alıyor ve böylece istediğiniz boyutlarda ve kalitelerde video kayıtlarını gerçekleştirmek mümkün. Oyuna girdiğinizde oyunu kendisi tespit edebilen Fraps, tek bir tuşa basmanızla kayıdı başlatabiliyor yahut durdurabiliyor