Turok

1

Eski çağları yeni teknolojilerle ayağımıza getiren Touchstone Games bakalım bu oyunda bunu ne kadar başarmışlar. Eski yayıncısı olan Acclaimden Turok: Evolution oyunu gerçekten çok güzeldi.Yeni yapımcıyla birlikte bakalım eski oyunun havasını tekrar bizlere yaşatacaklar mı? torrent oyun indirin

Amerikan Deniz kuvvetlerinde bıçak uzmanı olan Joseph Turokk olarak oyundaki görevimiz eskiden bir parçası olduğunuz Wolf Pack takımının lideri olan Roland Kane’i öldürmek. Biraz ilerledikten sonra ortaya çıkan videolar ve genel bilgi videolarında da görülüyor ki karakterimiz yanan bir uçaktan balta girmemiş ormanlara düşüyor.Bu ormanda sadece insanlara karşı değil vahşi dinazorlara karşı savaşıyoruz.Dinazorların yerini kestirmek oldukça zor ama onlar aniden tepemizde ürkünç homurtularıyla belirebilir ayrıca oldukça da seri ve akıllıca hareket ediyorlar ve bzilere her bölümün ne kadar nefret dolu olduğunu gayet açık bir şekilde göstermeye yetiyor.

Dinazorlara karşı savaşabilmek için kullanabileceğimiz bazı silahlar var mesela bi silah ya da direk saldırı sniper tüfeği veya bir lav silahı ama Turok’un en etkili silahı tabi ki oku. Bir süre hakim olan sessizlikten sonra nişan almak için belli bir miktar süreniz olucak ama bizce bu noktada bıçağı kullanıp uzun otların arasından sürünerek ilerlemek en mantıklı ki bu Kane’in salak adamları ve dinazorlar içinde beklenmedik bir saldırı olabilir.Evet onlara bu şekilde saldırılabilir onların hiç beklemediği bir anda arkalarına geçip gırtlaklarını kesebilir ya da tam size dönerken kafalarına vuracağınız sert bir darbeyle etkisiz bir hale getirebilirsiniz. Yaşayan her bir şeyi bazı farklı öldürme taktikleri kullanılarak da cezalandırılabilir mesela hiç beklenmedik ama en doğru zamanda tetiğe basarsan tıpkı Assasin Creed’i anımsatan vahşi bir ölüm anına tanık olabiliyoruz.Bu arada dinazorları kendi avantajın haline getirmek de mümkün. Evet çok tehlikeliler ama sende bir yığın yırtıcı kuşu dahi temizleyecek kadar kendine güveniyorsun ve Kane’in salak ordusu saldırmayı bile beceremiyor. Ve sana alanalarından uzak durman için engel bile olamıyorlar. Neyseki dinazorların ışık saçan şeylere karşı bir tepkisi var dolayısıyla sana bir saldırı olduğunda onun insan mı yoksa dinazor mu olduğunu tehlikeli kertenkelelere bakarak anlayabiliyorsun. Mermilerle kendini belli etmen ilk anda dez avantaj gibi görünsede daha sonra bıçağını çekip üzerine gelen herşeyi yok etmek de mümkün. Dizanorlar Turok’un bıçağına aslında pek uygun sayılmaz tabi ki bu özellkle tuşa geç ya da çok erken basılırsa o zaman hayat gözleri kapama vakti gelmiş demektir

Grafikler ve genel çevre detayları insan yapısı bakımında çok çizgi film gibi. Bazen rüzgar efekti çimenlerin üzerinde esiyor bu çok hoş bir özellik. Ama her şeye rağmen tüm bunlar oldukça demode. Dinazorların gerçekten çok etkileyivi şekilde yapılmışlar.Üzerimize geldikleri zaman korkmamak elde değil.. Bazı yaratıklar garip iguanalara benzemiş. Dizayndan kaynaklanan sebeplerden ötürü bıçak, ok ve küçük silahlarla beraber başka silahlarda kullanabiliyoruz. Sniperla yapılan tek bir atışın öldürmesi ve ne yazık ki sahip olduğumuz mühimmatın bazılarını kullanmak için diğer mühimmatlarımızı kullanamıyoruz bu da pek hoş olmuyor tabi. Çift el kullanımı da başka bir seçenek ancak sizi sol taraftan bakmakta biraz zorluyor. İki silah aldığınız andan 2-3 dakika sonra saldıran vahşi kuşlarla sıkı bir mücadele bizleri bekliyor.Oyunun tekrar hissi yaşatan bir havası var.Gittiğimiz farklı yerleri önceden görmüş gibi oluyoruz.Oyunun atmosferi gerçekten güzel.Dinazor dövüşleri oyunun atmosferini perçinliyor.Farklı taktikler kullanarak düşmanlarımızı öldürmek gerçekten güzel bir hava yaratmış.

Kağıt üzerinde herşey hoş yalnız söz konusu dinazorlar olduğunda olay bu kadarda basit olmuyor, oyunun zamanlaması biraz garip olduğundan bıçağı savurduktan bi kaç saniye sonra tepki veriyor bu da bazı şeylerin oldukça dengesiz ilerlemesine ve karakterimizin zarar görmesine sebep oluyor.
En büyük problemlerden birisi chekpointlerde yaşanıyor.Mesela öldüğümüz zaman 5 dakika sonra geriye gidiyoruz ve daha neyin ne olduğunu anlamadan arkadan gelen yaratık tarafından öldürülüyoruz.Oyunun en heyecanlı noktalarında bu durumla karşılaşmak bir hayli can sıkıyor.Bir diğer can sıkıcı özellikse düşmanlarla çatışırken hareket eden bir asansörü durdurduğun zaman o asansörü bir daha hareket ettiremiyorsun.Zaten bölümü restart edemiyorken bu durumlar oldukça canımızı sıkıyor.4 kişilik co-op olarak oyunayabiliyoruz.Psn veya Live’dan istediğimiz kullanıcıyı veya arkadaşımızı çağırarak oyunu bitirebiliyoruz.Deathmatch ve Team Deathmatch online seçenkleride tek kişilik kısımdan sıkılananlar için eğlenceli olabiliyor.
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista ve üstü
İşlemci: Pentium 4 @ 2.4 GHz veya eşdeğer
Bellek: 1 GB
Ekran Kartı: 128 MB (nVidia GeForce 6600/ATI Radeon x1300)
DiretX: 9.0c
HDD: 18 GB Disk alanı21.248
OYUN BILGILERI 9 yıl önce eklendi
Turok

Tür: Aksiyon Oyunları, FPS Oyunları

Platform: PC

Boyut: 12.55 GB

Crack: Razor1911

Tarih: 22 Nisan 2008

Kaynak: Zamunda

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?